
Очакваното се случи: продуцентът на сутрешния блок на bTV „Преди обед“ Георги Тошев обяви, че напуска предаването. След изваждането на Венета Райкова от гардероба с телевизионни вкаменелости беше въпрос на време Тошев да напусне пошлия, сутрешен вариант на „Горещо“.
Както е известно „жълтата гостенка“ е фен на интервюта с фолкпевици, мутреси, компаньонки, футболисти, риалити „звезди“ и претенденти за 15 минути слава. Нейната примитивна представа за това как се прави журналистика нямаше как да бъде изтърпяна от Тошев, който е космополитен човек, с блестяща обща култура, ерудиция, тънко познаване на професията и чар! Поетът Атанас Далчев описва в свое стихотворение сблъсъка два свята, единият от които е излишен. В предаването „Преди обед“ се сблъскаха света на чалгарското мислене и поведение и на интелекта!
„Жълтата гостенка“ и Георги Тошев са ярки представители на тези два свята, за жалост, за шефовете на БТВ чалгарският е важен и актуален, не финият и интелигентният.
Убеден съм, че рано или късно от БТВ ще изтрезнеят и разберат какъв автогол си вкараха с „възкресяването“ на нахалната, арогантна и самовлюбена Райкова и предаването ще възвърне първоначалния си облик. Убеден съм, че „жълтата гостенка“ ще бъде върната обратно в гардероба на телевизионните вкаменелости, където ѝ е мястото.
Тъжно е да призная, че интелектуалното ниво на българите е спаднало толкова ниско, щом тя се завърна в ефир и недоразумения, като Анка Шермин са пример за подражание на младите момичета.
Ще трябва да изчакаме мръсната пяна да се оттече от България и стойностните хора, постижения, предавания да преобладават.
Георги Тошев е брилянтен журналист, на светлинни години от „жълтата гостенка“ и приветствам решението му да напусне сутрешната чалготека на БТВ!
Иво Югов
Ето неговото обръщение към почитателите на предаването:
„Скъпи приятели,
Искам официално да ви съобщя, че нямам нищо общо с г-жа Венета Райкова, нейните изблици по телевизията, темите и гостите, които дефилират в „Преди обед“ по bTV от началото на сезона!
Съжалявам, че в екипа на предаването работят талантливи и морални хора, които трябва да търпят това непрофесионално поведение!
Искрено се надявам, че @btv ще преосмисли решението си подобно лице да е в ефира на една от най-гледаните телевизии в България.
Оставам на СЕМ да провери какво съдържание върви в този “семеен слот“ (според Закона).
В живота има светлина и сянка.
Избирам светлината!“
barometar.net
