Времето

giweather wordpress widget

Валути

Фиксинг за 22.12.2025
ВалутаЕд.Лева
EUREUR11.9558

В категория България

Още не е решено къде ще бъде разположен новия контейнерен терминал на Варна


          Предстои решаване къде точно да бъде разположен новия контейнерен терминал на Варна. Това стана ясно днес на редовния брифинг на кмета на града Кирил Йорданов. Решението ще бъде взето на национално ниво, като участие ще вземат и общински експерти. От Министерството на транспорта са препоръчали в специфичните правила към ОУП, процесът да се развие поетапно. Йорданов поясни, че искане на ведомството е първо да бъде изграден новия терминал и едва след въвеждането му в експлоатация да бъдат освободени и зоните за обществено ползване.

В становището на Министерството на транспорта има искане и за изграждане на по-дълга писта на летище Варна, за да може аеропортът в морската столица да обслужва и по-големи самолети. Препоръката е съществуващата в момента писта, да бъде удължена с 500 метра.

С финализиране на становището от транспортното ведомство започва последния етап в изготвянето на Общия устройствен план. Със заповед на кмета Йорданов е назначена експертна комисия, която да разгледа всички постъпили възражения от страна на граждани. Градоначалникът отговори, че всички становища ще получат отговор до края на януари.


 www.briz15.com

23.11.10