Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Бизнес

Хамилтън унищожи Фетел 5 обиколки преди финала, печели лудостта в Китай

Пилотът на Макларън Люис Хамилтън показа супер класа и спечели лудата надпревара за Гран при на Китай, 3-ти кръг от шампионата. 5 обиколки преди финала в Шанхай, британецът издуха световния шампион Себастиан Фетел, след като имаше стратегия с 3 спирания, а германецът бе с 2 и в последните обиколки бе много по-бавен. Битката между Фетел и Хамилтън бе страхотна и ще остане в историята на Формула 1, като една от най-драматичните. Трети в Китай финишира Марк Уебър, а четвърти остана Джeнсън Бътън. Карането на Уебър също е изумително, защото на старта австралиецът бе 18-ти.

Победата на Хамилтън e още по-сладка, след като преди старта на състезанието имаше сериозни проблеми с колата си. В продължение на около 20 минути, двигателят в болида на британеца не искаше да запали. Едва 20 секунди преди определното от правилата време за излизане от гаража на пистата, Хамилтън успя да застане на стартовата решетка. Дори имаше опасност от пожар в бокса, заради разляло се гориво от болида.