Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория България

България стартира в Световната лига с 2:3 срещу Германия

Загуба с 2:3 гейма от Германия записа българският национален отбор по волейбол на старта на Световната лига. В дебюта на новия старши треньор Радостин Стойчев Казийски и компания отстъпиха с 25:21, 18:25, 21:25, 25:15 и 10:15. Българските волейболисти изглеждаха доста уморен по време на срещата, а Матей Казийски игра въпреки че го измъчваха болки в гърба.След оспорван първи гейм,  Тодор Алексиев реализира след ас за крайното 25:21 в полза на България. Втората част също започна добре за нас – 8:5 при първото техническо прекъсване, но на следващото германците вече водеха със 16:13. Разликата нарастна за да стигне до крайното 18:25. Сценарият се повтори и в третия гейм, спечелен от Бундестима с 25:21.

Това което 3000 души във Варна очакваха да видят, най-накрая се случи в четвъртата част. Българската блокада заработи, а гостите нямаха отговор на мощната игра в атака. В тайбрека германците се възползваха от няколко грешки в българския тим за да поведат с 11:8, след което нямаха проблеми да затворят мача.За победителите най-полезен бе капитанът Роберт Кром с 14 точки, а за България Матей казийски завърши с 24.В неделя от 17:00 часа е вторият мач между двата тима, отново във Варна.