Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светски новини

Краси Балъков записа неуспешен дебют в Бундеслигата

Новият наставник на Кайзерслаутерн Красимир Балъков записа неуспешен дебют в немската Първа Бундеслига, след като днес водените от него „лаутери“ загубиха с 0:2 гостуването си на Фрайбург в среща от 27-ия кръг на първенството.И двата гола за домакините паднаха в първите 14 минути на двубоя, като първо Карим Гуеде, а после и Седрик Макиади отбелязаха в мрежата на Кайзерслаутерн. По този начин гостите намалиха сериозно шансовете си за оцеляване в Първа Бундеслига, имайки предвид, че Фрайбург е един от преките конкуренти на „лаутерите“ за оставане в елита.

Воденият от Краси Балъков тим остава на последната 18-а позиция в Първа Бундеслига с актив от едва 20 точки, изоставайки на 7 пункта зад 16-ия Хамбургер и мястото, даващо право поне на плейоф за оставане. За Фрайбург отново не игра бившият таран на Левски Гара Дембеле, като с днешния успех домакините изплуваха от тройката на дъното, събирайки актив от 28 точки на сметката си.Мачът във Фрайбург нямаше как да започне по-лошо за дебютанта Балъков, след като неговите футболисти допуснаха попадение след по-малко от 10 минути игра. Още в 8′ отбраната на Кайзерслаутерн допусна груба грешка, което позволи на Карим Гуеде да излезе очи в очи с вратаря Тобиас Зипел. Словакът не сбърка и откри, а само шест минути по-късно, резултатът вече бе и удвоен.