Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светът

Григор Димитров стартира с успех в Прага

Григор Димитров преодоля успешно първи кръг на турнира от сериите „Чалънджър“ в Прага, след като днес хасковлията се справи успешно с представителя на домакините Ян Хайек. Българинът се наложи с 6-3 7-5, като по този начин Гришо взе реванш за загубата, която допусна от Хайек в Търнава през 2009 година.С днешния успех Димитров си осигури 1,460 евро от наградния фонд на турнира и 8 точки за ранглистата на ATP. В мач от ?-финалите Гришо ще се изправи срещу словенеца Аляз Бедене, намиращ се на 150-а позиция в света.До този момент Григор Димитров и Аляз Бедене са се срещали само веднъж, като това се случи по време на турнир за юноши през 2007 година. Тогава до победата стигна словенецът, налагайки волята си в две части.Сблъсъкът между Димитров и Хайек започна с размяна на геймове, която се запази до средата на първия сет. При 4-3 обаче българинът записа важен пробив за 5-3, при което вече сервираше за успех в първата част. Григор не сбърка при подаването си и заслужено дръпна с 1-0.Вторият сет протече далеч по-равностойно, макар и частта да стартира още по-зле за чеха. Хайек допусна ранен пробив и позволи на Григор да поведе с 2-0 гейма, но при 4-3 хасковлията върна жеста, изпускайки подаването си за 4-4.Последва нова размяна на геймове, стигайки се до 5-5, като именно тогава българинът показа характер в ключовите моменти. Последваха два безответни гейма в полза на Димитров, което и доведе до крайния успех за световния №96.