Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Любопитно

Волейболистите ни на крачка от класиране за Олимпиадата

Българският национален отбор по волейбол победи с 3:1 гейма Франция в зала „Арена Армеец“, за да направи най-важната крачка към класиране на Олимпийските игри в Лондон. С неистовата подкрепа на публиката, Радостин Стойчев и неговите избраници спечелиха първия гейм с 25:19, загубиха втория с 26:28, но изковаха успеха след 25:23 и 27:25 в следващите 2 части. Така пътят към Игрите в Лондон вече е широко отворен и последното препядствие остава отборът на Египет, който националите срещат в неделя от 20,30 ч.Двубоят с Франция беше изключително оспорван, като двата отбора си предаваха инициативата през цялото време. В играта на българските национали ясно се виждаше нервното напрежение, но въпреки това първият гейм беше спечелен след две успешни атаки в края на Цветан Соколов. Във втората част французите водеха в резултата през цялото време, но при 22:24 два страхотни сервиса на Казийски доведоха до равенство. След това България дори успя да поведе, но накрая французите спечелиха гейма, за да увеличат още повече напрежението върху Радостин Стойчев и неговите играчи.

Резултатът продължи да се движи точка за точка в третия гейм, но в решителните последни точки нашите национали бяха по-концентрирани и поведоха с 2:1 сета. Драмата стигна връхна точка в края на четвъртата част, когато България пропусна 4 мачбола но при петия единична блокада на Тодор Тодоров сложи край на френската съпротива. Сълзите в очите на „петлите“ говорят красноречиво колко много означаваше този мач и за тях. След моментите на еуфория и заслужена радост, българските национали и българската публика трябва да съберат сили за мача с Египет, който също трябва да бъде спечелен, за да се сбъдне олимпийската мечта.