Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Европа

Григор Димитров продължи с победния си ход в Лондон

Най-добрият българскитенисист Григор Димитров постигна втора победа на трева за сезона и се класира за трети кръг на турнира в „Куинс Клъб“, Лондон, след като днесхасковлията надделя със 7-6(1) 6-4 над поставения под №14 в схемата Жил Мюлер.По този начин Димитров си осигури 8,900 евро отнаградния фонд и 20 точки за световната ранглиста на ATP, но българинът има да защитава 45 от миналата година. За да стори това, Григор има нужда от поне още една победа в „Куинс Клъб“.Тази задача няма да бъде никак лека, имайки предвид, че евентуален съперник на Григор Димитров в трети кръг е водачът в основната схема и №4 в света Анди Мъри. Днес британецът играе с Никола Маю, а победителят от срещата ще се изправи срещу българския представител.Двубоят между Григор Димитров и Жил Мюлер протече с почти стопроцентова успеваемост при сервиране, като за целия мач бе осъществен само един пробив. Това се случи при 4-4 във втория сет, когато Гришо проби подаването наМюлер, а след това и сервира за мача.Първата част протече с перфектна успеваемост при сервис и на двамата тенисисти, което и в крайна сметка доведе до тайбрек. Там Димитров бе напълно безкомпромисен и даде само точка на представителя на Люксембург, дръпвайки с 1-0 в резултата.Втората част протече почти изцяло като първата – до 4-4 и двамата състезатели не бъркаха при сервис, докато не се стигна и до решаващият пробив на хасковлията за 5-4. В последствие Гришо не сбърка при свое подаване и сложи точка на спора, печелейки мача с 2-0 сета.