Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светът

Цвети Пиронкова откри сезона на трева с великолепна победа над световната №3

Цветана Пиронкова (YouTek IG Instinct MP) откри по впечатляващ начин сезона на трева, след като в среща от първи кръг на турнира в Ийстбърн победи с 6-2 6-4 световната №3 и водачка в основната схема Агнешка Радванска и по този начин сложи край на серията от седем поредни загуби в мачовете си срещу полякинята.Това бе и осма победа за Цвети над тенисистка от топ 10 от общо 26 изиграни мача в кариерата ?, както и втора за годината. Що се отнася до срещите с Радванска пловдивчанката намали пасива си в преките двубои на две победи и осем загуби, а благодарение на днешния си успех си осигури $8,400 от наградния фонд и 60 точки за ранглистата. В спора за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу Карла Суарес Наваро или преминалата през квалификациите Стефани Дюбоа.Двубоят започна равностойно и сервиращите печелеха своите подавания, за да се стигне до 2-2, когато последва маратонски гейм, в който Радванска имаше шанс за пробив, но след много битка Цвети успя да измъкне подаването си. Веднага след това на свой ред Пиронкова достигна до шанс да спечели гейма на противничката си и за разлика от световната №3 пловдивчанката не сгреши. До края на първата част Цветана продължи с великолепното си представяне, а при 5-2 проби за втори път и след близо половин час игра спечели първия си сет на трева в мачовете срещу полякинята.

На старта на втория Цвети удължи серията си на пет поредни гейма, но в този момент Радванска не само, че задържа подаването си и изравни за 1-1, но веднага след това достигна и до първия си пробив в мача. Отговорът на Пиронкова бе мълниеносен – връщане на пробива още в следващия гейм, но при 4-4 полякинята отново достигна до шанс не само да спечели подаването на противничката си, но след това да сервира за равенство в сетовете.В тези критични моменти Цвети показа железни нерви и задържа гейма си, печелейки следващите три точки, последната от които с мощен ас, а при 5-4 на свой ред получи възможности за пробив, които бяха с цената на мачбол. Пиронкова пропусна първия, но се възползва от втория си шанс да приключи срещата и след експресния един час и десет минути игра сложи край на серията от седем поредни загуби срещу Агнешка Радванска.