Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Европа

Италия на финал на Евро 2012 след победа над Германия

Италия победи с 2:1 Германия и се класира на финала на Евро 2012, където ще се изправи срещу настоящия носител на трофея Испания.Това ще е трети финал на Европейско първенство в историята на Скуадра Адзура. За последно те се бориха за титлата през 2000-та година, когато паднаха от Франция. През далечната 1968-ма пък италианците биха Югославия за единствената си титла.И двете попадения реализира Марио Балотели, първото в 20-та минута след асистенция на Антонио Касано, а 16 по-късно след извеждащ пас на Киелини разсече защитата на немците и вкара пак.Мачът се игра на Националния стадион във Варшава, а Балотели класира Скуадра Адзура за финала в Киев на 1 юли.Италия изигра перфектен двубой, и след три чисти положения за Германия в началния четвърт час, превзе инициативата. Офанзивната линия на Бундестима бе изключително пасивна, а защитата – повече от разсеяна. И двата гола на италианците дойдоха след груби грешки на отбраната.След пропуските на Хюмелс, Боатенг и Кроос, удари часът на Марио Балотели. В 20-та минута защитата на Германия заспа, Боатенг и Кедира оставиха Касано да центрира право на главата на Балотели, който пък бе оставен на спокойствие от Бадщубер, и реализира.16 минути по-късно, Киелини даде страхотен извеждащ пас към Балотели, който рамо до рамо с Лам не му остави шанс, и разстреля Нойер от 12-13 метра.Апатичността на Гомес и Подолски наложи смяната им още на почивката, когато в игра се появиха Мирослав Клозе и Марко Ройс. С третата си смята Йоаким Льов вече прати всичко напред, пускайки и Томас Мюлер. Единственото, до което Германия стигаше, бяха удари по посока на Буфон, без някой от тях да го застраши особено.В 62-та минута Ройс имаше отлична възможност от пряк свободен удар, фронтално срещу вратата, но Буфон изби точно под напречната греда. Следващите две чисти положения бяха вече пред Нойер, и двете дело на Клаудио Маркизио, но не му достигна точност.Четирите минути продължение преминаха драматично, след като Балцарети игра с ръка в наказателното поле, а Месут Йозил реализира дузпата, отсъдена от Стефан Ланоа. В оставащите 120 секунди обаче Германия така и не успя да се освести, за да организира поне още една чиста голова атака, и отпада на полуфинал.