Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Любопитно

България срази Полша и е на 1/4 финал на Олимпиадата

България удари Полша с 3:1 гейма в група „А“ на летните олимпийски игри в Лондон. По този начин нашите си осигуриха участие на четвъртфиналите на турнира, след като преди товапометоха домакина Великобритания с 3:0 гейма.Изключителен мач за „трикольорите“ изигра Цветан Соколов, който не спираше да изстрелва безпогрешно своите „снаряди“ в нападение. Българите играха като истински отбор, а в защита чудесни спасявания направи Теди Салпаров.В първата част „лъвовете“ успяха не само да заличат преднината на поляците, но дори взеха партията с добър аванс от три точки. Нашите изтръгнаха равностойния втори гейм, в който имаха нужда от цели шест възможности за спечелването му.След това българските национали се отпуснаха, но във важния четвърти гейм стиснаха зъби и макар да пропиляха пет точки аванс, удържаха победата.