Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Любопитно

„Лъвовете“ записаха трета поредна победа на Олимпиадата

България записа трета поредна победа на олимпийския волейболен турнир, след като постигна успех над аутсайдера в групата Австралия с 3:1Възпитаниците на Найден Найденов изиграха най-слабия си мач до момента, след като показаха невероятна игра в предния двубой срещу Полша. Отборът ни беше подценил слабия съперник, който ни създаде доста проблеми в срещата, а на моменти „лъвовете“ падаха със сериозна разлика от 7-8 точки.Във ваните моменти от срещата обаче националите ни демонстрираха безспорната си класа, като успяха с блокада и сърцата да игра в защита да измъкнат втория и третия гейм. Най-силно оръжие за обрата беше блокадата, след която записахме цели 15 точки.Тодор Алексиев пък водеше нападението на България, след като Цветан Соколов беше заменен, тъй като не влезе в ритъм през първия гейм. Посрещачът записа 16 точки, а с 9 се отчете Владо Николов. Соколов, Скримов и Йосифов завършиха с 6.По този начин България официално се класира за четвъртфиналите, като до края на турнира отборът ни играе с Италия и Аржентина, като има реални шансове за първото място.Двубоят започна изненадващо равностойно, а австралийците дори поведоха със 7:8 при първата техническа пауза. Българите като че ли бяха подценили своя съперник, който на моменти стигаше до 3 точки аванс, а при следващата пауза водеха с 14:16. Последваха обаче 5 поредни точки за България при 19:16. Австралийците отново ни стигнаха при 20:20, но техни грешки и ас на Братоев позволиха на „лъвовете“ да поведат с 23:20. Настъпиха нови слабости в българското поле, но до изненада не се стигна и след забивка на Ники Николов през центъра се стигна до победа с 25:23.Българските национали видяха, че няма да им е особено лесно в мача, но вместо да се стегнат, те тотално развалиха своята игра. Австралийците пък играеха на върха на своите възможности, което доведе до 0:5 в тяхна полза след слабо посрещане на националите ни. Найден Найденов взе прекъсване, което не доведе до особен резултат и първата техническа пауза дойде при катастрофален резултат – 2:8, а на полето се появи Владо Николов на мястото на неубедителния Цецо Соколов. Разликата набърна до 8 точки, но все пак след силна серия от сервис на Георги Братоев намалихме до 7:11, а след това и до 10:12 след добра игра на Скримов и аут през центъра на австралийците. В крайна сметка, България успя да настигне своя съперник и Австралия водеше само с точка при втората техническа пауза – 15:16.Българският национален отбор продължи уверено да ниже точка след точка и се стигна до пълен обрат – 20:18, след като на моменти момчетата на Найден Найденов губеха със 7-8 точки. Владо Николов пък подпечата победата с две забивки, а последната точка бе реализирана от играч на Австралия, който прати топката в аут – 25:21.Българите обаче отново не си взеха поука и резултатът беше налице – 3:8 за Австралия при първата пауза. Подобно на предния гейм и сега националите започнаха бавно да наваксват своя пасив след добри изпълнение на Алексиев в атака – 8:11. До техническата пауза разликата намаля до 2 точки, въпреки че България заигра много по-добре – 14:16.Владо Николов със забивка и блокада на Георги Братоев изравниха резултата и по-всичко личеше, че геймът ще се развие по сценария на втората част, когато България обърна след като губеше с 8 точки.Алексиев с поредната си забивка даде аванс на нашия тим за 19:18, а отново добра блокада на посрещача реализира точката на успокоението – 20:18. След прекъсването за Австралия отново вездесъщият в този мач Алексиев направи разликата три точки и България бе напът да спечели третата си поредна победа в Лондон.Блокада на Владимир Николов направи 23:19, а последните две точки за „лъвовете“ дойдоха след аут на Австралия и блокада на Владо Николов за 25:22. Така България победи с 3:0 Австралия и продължава да е убедителен лидер в група „А“ на олимпийския волейболен турнир.