Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светът

Първа загуба за България на волейболния турнир в Лондон

Националният отбор на България допусна първа загуба на Олимпиадата в Лондон. Възпитаниците на наставника Найден Найденов отстъпиха на неудобния тим на Аржентина с 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 20:25) в четвъртия си мач в Група „А“.Двубоят започна кошмарно за България, след като загубихме първия гейм с 18:25. Втората част обаче беше далеч по-добра за трикольорите, които затвориха гейма при 25:21. Третият гейм започна добре за „трикольорите“, които имаха минимален аванс от 8:7 при първото техническо прекъсване. След това обаче аржентинците направиха 4 поредни точки и постигнаха обрат. Малко по-късно се стигна до разлика от 7 точки при 24:17, а в крайна сметка геймът беше затворен от съперника с 25:19. Четвъртият гейм започна много добре за аржентинците, които поведоха с 6:3, а накрая стигнаха до първото техническо прекъсване с аванс от две точки – 8:6. До края българският отбор така и не успя да се съвземе и логично загубихме гейма с 20:25, а с това и мача с 1:3 гейма.