Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Любопитно

Чехия и България завършиха наравно

Чехия и България завършиха наравно 0:0 в световната квалификация помежду си, която се игра на стадион „Дженерали Арена“ в Прага, пред около 16 хиляди зрители и сериозна българска агитка.Родните ни национали изиграха едно равностойно първо полувреме, докато през второто сякаш включиха на скорост и имаха шанс на няколко пъти да поведат в резултата. Силната игра на „лъвовете“ обаче не продължи дълго и последният половин час на мача се превърна в същинско опълчение срещу мощните набези на чехите.Срещата започна и Йордан Минев отправи първия удар към вратата на Петер Чех още в 13-та секунда.Първото сериозно положение обаче дойде в 10-та минута и за жалост беше пред вратата на Николай Михайлов. Селасие комбинира с Ирачек, който успя да центрира и топката мина покрай българския страж, продължавайки по пътя си във вратарското поле. Там българските бранители успяха да се справят и изчистиха.Малко по-късно, в 16-та минута Светослав Дяков изведе отлично Минев. Дясното крило напредна много добре, центрира, но защитник на домакините успя да избие топката преди Ивелин Попов да я достигне с глава.Петър Занев се контузи в 35-та минута и въпреки болката в областта набедрата продължи да играе още няколко минути. Все пак обаче се оказа невъзможно за него да остане в срещата и така в 41-та минута Илия Миланов го замени.

В последната минута на редовното време на първата част родните ни национали имаха най-чистото си положение до онзи момент в срещата. Ивелин Попов напредна много бързо, преминавайки покрай Селасие и стигна отдясно извън наказателното поле. Там Кадлец събори капитана на българския отбор и главният арбитър отсъди нарушение в полза на „лъвовете“.С изпълнението на прекия свободен удар се зае Георги Илиев. Той центрира, при което Бодуров насочи топката с глава по диагонала така, че Манолев трябваше само да я засече на половин метър от голлинията. Той обаче не успя да я достигне и така родните ни национали изпуснаха най-доброто си положение от началото на срещата.В началото на второто полувреме Сивок засече с глава центриране на Плашил, но ударът му бе неточен и мина над напречната греда.В 51-та минута Илиев изпълни корнер и Иван Иванов стреля с глава, при което намиращия се в засада Попов добави. Чех успя да реагира, но след намесата му топката се удари в напречната греда, а и в същото време беше маркирана засадата.Шест минути по-късно Георги Миланов намери отлично Станислав Манолев отдясно, при което защитникът центрира и Миланов успя да играе с глава, но топката мина на половин метър встрани от вратата.Окрилен от силната игра на своите възпитаници Любослав Пенев предприе смяна, целта на която беше да уякчи атаката. Той вкара в игра Валери Божинов, изкарвайки Владимир Гаджев.С това обаче сякаш се получи отслабване на защитата и от този момент нататък започнаха критичните минути за българските национали.В 70-та минута Иван Иванов се превърна в герой за „лъвовете“, след като изби топката от голлинията. Михайлов беше избутан встрани от чешките футболисти, а Сивок продължи атаката. Българският защитник обаче изби с глава влизащата във вратата топка.Четири минути по-късно и стражът на България Николай Михайлов спечели аплодисментите на родната публика. От около 20 метра Дарида нанесе много силен и точен удар и летящата точно под напречната греда топка беше избита от вратаря ни със сетни сили.Малко след тази ситуация Пенев направи и последната смяна в състава на България. на мястото на Ивелин Попов влезе Александър Тонев, като по този начин схемата на игра не се промени.В 82-та минута пък Видра излезе очи в очи с Михайлов и успя да го преодолее от ляво на българската врата. Той отправи удар но там Йордан Минев успя да изчисти на метър от голлинията.До края на срещата Ирачек също опита да се разпише, но българският страж улови.