Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светски новини

Цвети Пиронкова отпадна в Москва

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг турнира на твърди кортове за Купата на Кремъл в руската столица Москва с награден фонд 740 хиляди долара.25-годишната Пиронкова загуби от миналогодишната шампионка Доминика Цибулкова (Словакия) с 2:6, 3:6 за 75 минути игра.Поставената под номер 5 и 14-а в световната ранглиста Цибулкова записа шеста победа в седем мача срещу българката, като взе реванш за единственото си поражение от пловдивчанката на Олимпийските игри в Лондон през август.След размяна на ранни пробиви 23-годишната състезателка от Словакия взе шест поредни гейма, с което спечели първия сет с 6:2 и поведе с 2:0 във втория.Пиронкова, която е с 30 места по-назад в класацията на WTA, успя да върне пробива, но след това отново допусна спад в играта си и с два поредни гейма Цибулкова дръпна с 4:1, което се оказа решаващо.Българката вкара само 43 процента от първия си сервис и допусна пет пробива, като спечели повече точки при посрещане – 28 в сравнение с 21 при своето подаване.Пиронкова все пак защити 60-те спечелени точки от турнира през миналия сезон и взе 10 350 долара от наградния фонд.