Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Любопитно

Григор Димитров с престижен успех в Бризбейн

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи с 6:3, 6:4 13-ият в света канадец Милош Раонич и се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Бризбейн (Австралия) с награден фонд $436 630. Българинът спаси два брейкпойнта при 1:1 гейма в първия сет, след което в точния момент взе подаването на гиганта Раонич и дръпна с 4:2. Това беше достатъчно на първата ни ракета да стигне до успех в сета с 6:3.Вторият сет започна с размяна на геймпове. Григор все пак стигна до желания пробив в 9-ия гейм. След като дръпна с 30:0, той допусна изравняване, но с фантастично отиграване отчая съперника си, който сгреши след това отново.Димитров не трепна, когато сервираше за мача и след само 59 минути игра победата над световния №13 стана факт. Раонич е вторият по сила тенисист, който българинът побеждава, след чеха Томаш Бердих, който заемаше 7-о място в ранглистата, когато Григор го победи в Маями през миналата година. С победата Григор Димитров си осигури $12 810 от наградния фонд и 45 точки за АТР ранглистата.