Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория България

Варна може да приеме евроквалификациите по баскетбол

България със сигурност ще кандидатства на домакинство на квалификационния турнир за европейското първенство по баскетбол за жени през 2015-а. “Лъвиците” са в група със Словения и Швейцария, а вариантите за турнира включват и варненската зала “Конгресна” в Двореца на културата и спорта. Победителите от четирите турнира, които събират отборите в предварителната квалификация за Евробаскет 2015, ще продължат напред за плейофите, а за самия шампионат на Стария континент ще се класира само един отбор. Първият двубой на българските баскетболистки е на 7 юни срещу Словения.Срокът за подаване на кандидатури е 18 януари. Тогава ще стане ясно дали ще има други заявки от държавите в нашата група. Засега информациите сочат, че словенците едва ли ще кандидатстват, а се очаква и позицията на швейцарците. Ако Швейцария изяви желание да организира квалификационния турнир, то е малко вероятно България да спечели в тази конкуренция.