Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светски новини

Григор и Цвети отпаднаха след първи кръг на Australian Open

Българските представители на Australian Open Григор Димитров и Цветана Пиронкова отпаднаха още в първи кръг и разочароваха всички привърженици на играта у нас. Двамата взеха общо един сет в мачовете си, като той беше дело на Пиронкова.Димитров имаше нелек жребий за първи кръг, който го противопостави на ветерана Жулиен Бенето. В предишните два мача между двамата Димитров взе две победи, но след много тежки двубои. Този път обаче нямаше нищо такова – французинът прегази нашето момче с 3:0 сета (4:6, 2:6, 4:6). В първия сет Димитров поведе с 3:0, но Бенето отговори с пет поредни гейма в своя полза и спечелен сет.

Този обрат като че ли се оказа прекалено много за Григор, който загуби повече от катастрофално втората част, без да има дори точка за пробив, а в третия сет Бенето проби в седмия гейм и стигна до сервис за мача, когато Григор получи два шанса да върне пробива, но не направи нищо и французинът премина във втори кръг.Цветана Пиронкова стартира лошо първия сет и изоставаше с 1:3 гейма, но обърна до 6:4 след два пробива в края на частта. Вторият сет се превърна във фестивал на пробивите, но непрестанно Опранди беше лидер в резултата и в крайна сметка взе сета със 7:5. Третата част вървеше равностойно до 2:2, но оттам насетне на корта имаше само един играч – Ромина Опранди.