Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Европа

Варна посреща квалификация за европейското първенство по футзал

varna_sportna_zalaВарна ще бъде домакин на квалификация за европейското първенство по футзал` 2018, която ще се проведе в зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта. Турнирът, планиран в периода 24-ти – 27-ми януари, е част от първия квалификационен кръг за първенството на Стария континент. Всички срещи ще бъдат излъчени пряко в ефира на BFU TV в YouTube. България е в група „D“ заедно с отборите на Албания, Англия и Малта. Със съдействието на Община Варна и ЗС на БФС-Варна, ще бъде осигурен свободен вход за всички желаещи да наблюдават срещите.

27.01.2017 Англия – България 20:00 ч.

Победителят от групата се класира за втори квалификационен кръг за европейското първенство, където ще стане част от 2-ра група заедно с отборите на Босна и Херцеговина, Унгария и Азербайджан. Победителите в седемте групи на втория кръг се класират директно за европейското през 2018 в Словения. Седемте отбора завършили на второ място и най-добрият трети ще играят плейофи за класиране. Словения има правото на участие в първенството като домакин.