Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светът

Гришо на полуфинал, чака се сблъсък с Надал

grigor_dimitrovБългарският тенисист Григор Димитров записа трудна, но сладка победа над Роберто Баутиста Агут и се класира на полуфиналите на турнира в Пекин. Гришо се наложи със 7:6 (5), 4:6, 6:2 след два часа и половина на корта. Срещата беше изключително равностойна. В първия сет двата си размениха по един пробив, а изходът му беше решен в полза на Димитров след тайбрек. Във втората част испанският тенисист направи един пробив в сервиса на българина и това му беше достатъчно, за да изравни резултата в мача. Гришо отговори с два брейка в подаването на Агут в решителния сет и така си гарантира продължаване напред в турнира. На полуфиналите Григор Димитров може да играе срещу фаворита за титлата Рафаел Надал. Преди това обаче испанецът трябва да спечели мача си от четвъртфиналите срещу американеца Джон Иснър, информира blitz.bg