
Американският президент Доналд Тръмп изненадващо прехвърли отговорността за започването на конфликта с Иран върху министъра на войната Пийт Хегсет.
„Пийт, мисля, че ти беше първият, който взе думата и каза: „Да го направим, защото не можем да им позволим да имат ядрено оръжие“, разкри президентът по време на пресконференция в Тенеси.
В същото време републиканецът засипа с похвали Хегсет, който е бил ключов привърженик на военната кампания срещу Иран, която започна в края на февруари и сега навлезе в четвъртата си седмица.
По отношение на своя вицепрезидент Джей Ди Ванс Тръмп заяви, че той не е бил толкова ентусиазиран за войната в Близкия изток за разлика от Хегсет и добави, че Ванс от дълго време е противник на военните операции на САЩ в чужбина, макар никога да не го е признавал публично, съобщава glasove.com
