Времето

giweather wordpress widget

Валути

Фиксинг за 23.12.2025
ВалутаЕд.Лева
EUREUR11.9558

В категория България

Варненският областен управител отваря врати за инвестиция в Украйна на „Солвей – Соди”

 


              Областният управител на Варна Данчо Симеонов запозна ръководния състав на „Солвей – Соди” с възможност да инвестира в Украйна. Това е била и една от целите при посещението му на Черноморския икономически форум в Крим. Събитието се проведе от 26 до 27 ноември в Ялта под патронажа на президента на Украйна Виктор Янукович. Намерението на „Солвей – Соди” да инвестира в Русия датира не от вчера – каза пред журналисти след срещата си с областния управител днес изпълнителният директор на компанията Ерик Вандер Ворст. 

През миналата година компанията е имала намерение да осъществи тази голяма сделка, но тя е била отхвърлена от антимонополната власт. Въпреки това обаче Русия си остава за тях ключов пазар и един от малкото пазари във възход дори и по време на криза. Именно затова в момента от „Солвей – Соди” виждат подходящо предложението на Данчо Симеонов за инвестиции в Украйна, която също бе и си остава част от големия пазар на бившите съветски републики. Не без значение е и нелоялната конкуренция на турски конкурентен завод – каза още Ерик Вандер Ворст. Справянето с нея, както и инвестицията в Украйна са две от стратегическите големи цели на компанията. 

На срещата днес са набелязани основни ключови стъпки и инвестиционни намерения, които ще бъдат направени през следващата година. В петък на заседание на Регионалния съвет за развитие на Североизточния район г-н Симеонов ще представи в резюме предложението си за включване на този ключов за областта инвеститор в инвестиционния план за развитие. Затова именно губернаторът определи срещата като много ползотворна.

 


briz15.com

30.11.10