Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светът

Русия спря България по пътя към олимпийската титла!

Двубоят България – Русия започна добре за националите и те поведоха с 5:3 след атака на Тодор Алексиев. Цветан Соколов заби мощно по правата за 7:4. България поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване след сервис в аут на Дмитрий Мусерский. Цветан Соколов заби по правата за 10:7. Точна атака на Тодор Скримов доведе до 12:9. Тошко Алексиев заби по диагонала за 13:11. Мусерский би сервис в мрежата за 14:12. Тошко Алексиев заби по късия диагонал за 15:12. Двоен блок на Николай Николов и Цветан Соколов направи резултата 16:13 при второто техническо прекъсване. Тарас Хтей заби в мрежата за 17:13. Александър Волков намали до 14:17 след прострелна топка. Сергей Тетюхин заби ас за 16:17. Тук Найден Найденов взе прекъсване. Последва нов ас на Тетюхин – 17:17. Тодор Скримов изведе отново България напред след хитро пусната топка за 18:17. Тодор Скримов отново заби мощно и почти „застреля“ Тетюхин за 19:18. Русия излезе напред при 20:19 след грешка на Цветан Соколов. Разликата нарасна до 21:19. Найден Найденов взе ново прекъсване. Цветан Соколов намали до 20:21 с атака от втора линия по диагонала. Сергей Тетюхин направи 23:21. Русия затвори първата част с 25:21 след атака на Мусерский в центъра.

Втората част започна отлично за Русия, която набързо поведе с 5:2. Найден Найденов взе прекъсване. Последва точка от блокада на Тарас Хтей. Владо Николов замени Цветан Соколов. Неразбирателство в българския тим даде още една точка за Русия – 2:7. Максим Михайлов заби мощно по правата за 8:2. Русия поведе с 10:2. Сергей Тетюхин направи 11:2 след атака от втора линия. Блокада на Николай Николов доведе до 3:11. Тодор Скримов заби технично по диагонала за 4:12. Владо Николов записа точка с техничен удар 5:13. Валентин Братоев намали до 7:14 с единичен блок. Тодор Скримов направи 8:14 с ас. Максим Михайлов заби в ас за 9:14. Контраатака на Валентин Братоев намали до 10:14. Максим Михайлов направи 16:10 в полза на Русия при второто техническо прекъсване. Последваха блокада на Виктор Йосифов и контраатака от втора линия на Владо Николов и 12:16, но „Сборная“ веднага си върна преднината си и даже я увеличиха до 19:12 след блок-аут на Михайлов, силен ас на Сергей Тетюхин и блок на Александър Волков. Резултатът стана 23:15 след блокада на Тарас Хтей, след което Русия спокойно затвори гейма при 25:15 в своя полза след успешни контраатаки на Хтей и Тетюхин.

Третият гейм стартира напълно равностойно и първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за българите – 8:7 след успешна атака на Тодор Алексиев. Последва отлична блокада на Ники Николов и 9:7. Разликата нарасна до 11:8 след контра на Алексиев. Въпреки усилията на руснаците да изравнят, българските момчета запазиха преднината си до 13:10 след нова блокада на Ники Николов. Постепенно Русия стигна до 14:14 след бърза атака през центъра на Николай Апаликов и контра блок-аут на Сергей Тетюхин и дори дръпна при 16:15 след грешка а атака на Алексиев. България моментално обърна до 17:16 в своя полза след атака на Тодор Скримов и блок на Алексиев, което накара руският наставник Владимир Алекно да вземе тайм-аут. Въпреки това, резултатът стана 18:16 след атака в аут на Тетюхин. Последва ново равенство при 20:20 след поредна силна атака на Максим Михайлов и аут на Цецо Соколов. България стигна до геймбол при 24:23 след атака в аут на Михайлов, след което измъкна и гейма с 25:23 след ас на капитана Владо Николов, който беше влязъл като резерва на начален удар.

И четвъртата част тръгна равностойно до 4:4, след което България поведе с 6:4 след атака в аут на Тарас Хтей и страхотна блокада на Ники Николов. До първата техническа пауза резултатът стана 8:5 след успешна контраатака на Цецо Соколов. Това принуди Владимир Алекно да пусне в игра разпределителя Александър Бутко вместо Сергей Гранкин, а преди това Дмитрий Илиних на мястото на Тарас Хтей. Постепенно „Сборная“ стигна до 10:10 след грешка от сервис на Соколов и контраатака на Сергей Тетюхин и дори дръпна с 11:10 след бъркана топка на българския плеймейкър Георги Братоев. Разликата леко нарасна при 14:12 след грешка в атака на Алексиев и тайм-аут за Найден Найденов. Въпреки това, последва блокада на Илиних срещу Цецо Соколов и 15:12. Второто техническо прекъсване пък, дойде при 16:14 за руснаците след бърза атака през центъра на Александър Волков. Постепенно България успя да изравни при 18:18 след силна атака на Цецо Соколов и пусната топка на разпределителя Георги Братоев. Момчетата на Найден Найденов излязоха напред в резултата при 20:19 след атака в аут на Максим Михайлов. Играта продължи точка за точка до 22:22, след което руснаците поведоха с 24:22 след блокада на Николай Апаликов и ас на Александър Волков. В крайна сметка Русия спечелиха гейма с 25:23 след поредна силна атака на Михайлов, а с това и мача с 3:1.