Времето

giweather wordpress widget

Валути

Фиксинг за 09.04.2026
ВалутаЕд.Лева
EUREUR11.9558

Анкета

Ще бъде ли осъден за рекет и корупция кметът на Варна, Благомир Коцев?

Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Арт

Световната оперна легенда Пласидо Доминго ще пее в Двореца на културата и спорта

Истинско културно събитие от световна величина предстои във Варна! На 21 април 2026 г. градът ще има честта да посрещне един от най-великите тенори в историята – Пласидо Доминго. Концертът се реализира по инициатива на Театрално-музикален продуцентски център – Варна и Община Варна, като част от тържествата по повод наближаващия 100-годишен юбилей на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

На сцената на Двореца на културата и спорта до маестрото ще застанат едни от най-ярките солисти на Държавна опера Варна – Александрина Михайлова, Илина Михайлова, Валерий Георгиев и Рейналдо Дроз. За диригентската палка ще отговаря маестро Найден Тодоров, който ще поведе Варненския симфоничен оркестър в тази специална вечер. Режисурата на спектакъла е поверена на Сребрина Соколова.

Пласидо Доминго е артист, който оставя неизличима следа в историята на оперното изкуство. Кариерата му включва над 150 роли, повече от 4400 изяви на най-големите световни сцени, 12 награди „Грами“, ръководни позиции в оперните театри на Вашингтон и Лос Анджелис, както и блестящи изяви като диригент. Той е и президент на престижния конкурс Operalia, чието последно издание бе проведено в София през октомври – доказателство за ярката му връзка с българската музикална традиция.

В продължение на повече от пет десетилетия Пласидо Доминго омагьосва публиката по целия свят със своя драматизъм, харизма и изключителен глас. Варненската публика ще има рядката възможност да бъде част от този неповторим артистичен празник.

barometar.net